Budowa i konfiguracja śrutownicy przelotowej

W dzisiejszym wpisie pragniemy skupić się na powszechnie stosowanych w przemyśle maszynach. Tematem będzie zatem śrutownia. Skupimy się przede wszystkim na jej budowie, konfiguracji a także mechanice działania. Dzięki temu łatwiej będzie Wam poznać specyfikę maszyn do śrutowania. I przede wszystkim przekonać się o celowości ich zastosowania.

Jak to jest zrobione?

W pierwszej kolejności zajmiemy się budową śrutowni. Już sama specyfikacja byłaby zapewne materiałem na oddzielny artykuł. Niemniej jednak warto wymienić główne elementy, z których wykonana jest maszyna do śrutowania wirnikowa przelotowa. Komora śrutownicza stanowi istotny element konstrukcyjny. Jest ona wykonana z odpornego na ścieranie stopu. Dzięki temu możemy mieć gwarancję, że śrutownicabędzie w stanie pracować wydajnie przez długi czas. Oprócz komory nie możemy zapomnieć także o rozmieszczonych w niej kołach rzutowych. Ich rozmieszczenie jest zaplanowane w sposób równomierny. Różna może być jedynie liczba kół. Tym między innymi różnią się poszczególne modele urządzeń do śrutowania. Stałym elementem jaki posiadają wszystkie śrutownice jest oczywiście napędzająca je turbina. Co ciekawe w niektórych modelach może występować kilka tych elementów.

Jak skonfigurować maszynę do śrutowania?

Nie będziemy w tym miejscu opisywać jak ustawiać śrutownię do pracy, a jedynie pragniemy zwrócić Waszą uwagę na możliwość konfiguracji budowy danego modelu pod kątem indywidualnych potrzeb zakładu. To bardzo ciekawe, ale i praktyczne rozwiązanie. Poszczególne zakłady przemysłowe mogą mieć odmienne wymagania względem maszyn do śrutowania. A co za tym idzie potrzebne im są maszyny idealnie dopasowane do ich potrzeb. Dlatego też w toku konfiguracji śrutownicymogą wybrać liczbę kół rzutowych, turbin, a także moc samej turbiny. Ważne jest także maksymalne obciążenie rolotoku. Jego wartości są zróżnicowane i w poszczególnych maszynach do śrutowania mogą zawierać się w przedziale 450-3000 kg. Oczywiście różne mogą być także rozmiary samej śrutowni. Jest to jednak w dużej mierze determinowane zestawem podzespołów, które się w niej znajdują. Niemniej jednak mnogość modeli w ofercie pozwala dopasować śrutownię wirnikową przelotową tak, aby idealnie wkomponowała się ona w linię produkcyjną. Zresztą analogicznie sytuacja wygląda w przypadku innych śrutownic wirnikowych.

Schematy działania oczyszczarki

Zdań kilka poświęcić musimy także działaniu oczyszczarki wirnikowej. Pierwszym etapem pracy śrutowni przelotowej jest wprowadzenie oczyszczanych elementów na rolkowym lub taśmowym podajniku. Bardzo istotne jest zabezpieczenie okna roboczego przed wydostaniem się śrutu. Rolę zabezpieczenia spełniają specjalne gumowe kurtyny. Kluczem do prawidłowego działania śrutownicy jest oczywiście wydajna turbina o maksymalnie dużej żywotności. W wysokiej klasy turbinach spotyka się specjalne falowniki, które służą do płynnej regulacji mocy kół rzutowych. Warto podkreślić, że element ten nie jest standardowy i znamionuje naprawdę wysoką klasę urządzenia do śrutowania.

Samo sterowanie pracą śrutowniodbywa się dzięki nowoczesnemu panelowi dotykowemu. Panel umożliwia sterowanie poszczególnymi parametrami urządzenia. Ważnym elementem są także czujniki, które znacznie podnoszą standardy bezpieczeństwa pracy śrutownicy.

Powyższe informacje jasno pokazują, że oczyszczarki wirnikowe to produkty o wysokim standardzie i kulturze pracy. Oparte na nowoczesnej technologii gwarantują nie tylko odpowiednią wydajność, ale także bezpieczeństwo i komfort pracy.